Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Poprawiono: czwartek, 14, luty 2019 Drukuj
"Ja uczeń Szkoły Podstawowej im.ks.prof.Józefa Tischnera w Domosławicach ślubuję:
być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę pilnie uczyć się w szkole jak kochać swoją Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy dorosnę.
Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. "

15 października 2018 miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie pod kierunkiem swojej wychowawczyni Grażyny Wojnickiej.
 Pierwszaki w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i wszystkich uczniów wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dali się poznać jako młodzi patrioci, gotowi do poznawania Ojczyzny oraz jej historii. Zadeklarowali chęć do nauki oraz pokazali umiejętność pracy w grupie demonstrując ciekawe układy taneczno- rytmiczne .Podczas występu ujawnili swoje prawdziwe talenty.
Całość obserwowała publiczność oraz  komisja złożona z uczniów klas starszych, która  jednogłośnie stwierdziła, że pierwszoklasiści mogą być przyjęci do grona społeczności szkolnej.
     Po uroczystym ślubowaniu, odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez pana dyrektora Kazimierza Wojnickiego. Wychowawczyni klasy wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Po uroczystości odbyło się sympatyczne spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli.

G.W.
gallery1