Pasowanie na czytelnika

Dnia 22 Lutego 2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelników Biblioteki Szkolnej - Uczniów Klasy I Szkoły Podstawowej.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uczniowie klasy I dowiedzieli się, jak należy dbać o książki.  Zapoznali się  z Regulaminem Szkolnej Biblioteki i czytelni.

Atrakcją tego spotkania była wizyta „Sześciolatków” wraz z Panią Magdaleną Jabłońską, w strojach-  ulubionych bohaterów z bajek.

Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i  otrzymali skromne upominki w postaci zakładki do książki i coś słodkiego z „ Domku Baby Jagi”.

Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie Wojnickiej i Klasie I za wizytę i mile spędzony czas. Dziękujemy Pani Magdalenie Jabłońskiej i dzieciom za przygotowanie zagadek. Dziękujemy uczennicom klasy V Karolinie Średniawa i Patrycji Różak za pomoc.

A najmłodszych czytelników zapraszamy do jak najczęstszego odwiedzania Szkolnej Biblioteki i czytania książek.

Bibliotekarz- Aleksandra Kapusta