Drzewo dla klimatu

Dzień 10 listopada 2021 roku, był szczególny dla Naszej Szkolnej Społeczności  nie tylko ze względu na zbliżającą się 103 rocznice Święta Odzyskania  Niepodległości ale również na możliwość wzięcia udziału Naszych uczniów w kampanii  edukacyjnej pod hasłem  #drzewodlaklimatu.  

Kampania  prowadzona była  w ramach Projektu zintegrowanego: LIFE EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego ‘’ ( LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005) dofinansowany z programu LIFE Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod patronatem  Wydziału  Ochrony Środowiska  Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Celem tego przedsięwzięcia  było uświadomienie uczniom postępujących zmian klimatycznych oraz działań jakie mogą podjąć aby  przeciwdziałać ich negatywnym skutkom. Do tej szczytnej idei  z ogromnym entuzjazmem przystąpiło Przedszkole oraz klasy 1,2,3,5,7 . W tym dniu również gościliśmy doradcę ds. Klimatu i Środowiska w osobie Marii Witkowska , która przeprowadziła lekcję edukacyjną dla przedszkola i klasy 2 zadaniem której było pokazanie Naszym najmłodszym pokoleniom , że My też możemy zadbać o środowisko i zwalczać negatywne skutki działalności człowieka. W dalszej kolejności  zostały  przekazane uczniom  sadzonki  drzew : buka pospolitego w ilości 150 sztuk oraz  dęba czerwonego- 10 sztuk.  Wspólnie z dyrekcją  przystąpiliśmy do uroczystego posadzenia kolejnych egzemplarzy drzew w szkolnym ogrodzie, a uczniowie zaangażowani w projekt ochoczo zobowiązali się do zagospodarowania  pozostałych sadzonek  w swoich domowych ogrodach.

Jesteśmy wielce zbudowani tak świadomą i odpowiedzialną postawą uczniów. Wierzymy ,iż taka proekologiczna  postawa w przyszłości zaowocuje nowym   i przyjaźniejszym  klimatem dla Nas wszystkich. Z tego miejsca chcemy gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym w projekt.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Nasze dane

 Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

32-860 Czchów

Domosławice 24

telefon: 14 663 54 20, 884 987 316

fax: 14 663 54 24

e-mail: zsdomoslawice@domoslawice.pl

bip1

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych