Dzień Dobroci

Są dwie szkoły – jedni twierdzą, że ludzie to gatunek z natury zły, drudzy – przeciwnie, że rodzimy się z gruntu dobrzy i tylko niesprzyjające życiowe okoliczności budzą w nas z czasem demony. Nasi wolontariusze, wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego, postanowili przychylić się do tej drugiej opinii i 25 października zorganizowali Dzień Dobroci.  Dzień wcześniej upiekli pyszne ciasta i ciasteczka, aby nazajutrz poczęstować nimi uczniów całej naszej szkoły. Ale dobroć nie zakończyła się wraz ze zjedzeniem słodkości – młodsze dzieci miały przy okazji za zadanie ułożyć wiersze o dobroci oraz zastanowić się, co dobrego ostatnio dla kogoś zrobiły. Zostały także zachęcone, aby życzliwość do drugiego człowieka towarzyszyła im na co dzień.

Starsi uczniowie naszej szkoły także zostali poproszeni o przekazanie dalej dobra, które otrzymali w postaci słodkości. Wolontariusze zachęcali ich, aby zapisali na karteczkach, co dobrego i komu uczynili. Każdy uczeń, który odnalazł swoje imię i nazwisko na planszy, miał za zadanie zrobić dla kogoś coś dobrego, zapisać to na karteczce i umieścić na plakacie. W ten sposób powstało całe ‘drzewo’, które pokazało, ile dobroci pociągnął za sobą jeden, drobny gest. Dzięki temu w akcję naszych wolontariuszy zostali zaangażowani wszyscy uczniowie naszej szkoły.

A nasi wolontariusze znowu udowodnili, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Opracowała: Anna Jurgała

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Nasze dane

 Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

32-860 Czchów

Domosławice 24

telefon: 14 663 54 20, 884 987 316

fax: 14 663 54 24

e-mail: zsdomoslawice@domoslawice.pl

bip1

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych