Podstawówka samorząd

Konkurs Świąteczny

Do konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną zgłoszono 31 prac, z których komisja konkursowa wyłoniła po trzy najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:
Klasy 1-3:
I miejsce: Krzysztof Pawlik (klasa II)
II miejsce: Sebastian Suchan (klasa I)
III miejsce: Tymoteusz Piętka (klasa II)
klasy 4-6:
I miejsce: Iwetta Stawarz (klasa IV)
II miejsce Aleksandra Krakowska (klasa V)
III miejsce Arkadiusz Jewulski (klasa IV)
klasy 7-8:
I miejsce: Weronika Suchan
II miejsce Mateusz Mrzygłód
III miejsce Patrycja Kabat
Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Każda z nich była piękna, a wybór najlepszych był bardzo trudny. Poniżej prezentujemy prace zwycięzców.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

 

Czytaj więcej: Konkurs Świąteczny Czytaj więcej: Konkurs Świąteczny Czytaj więcej: Konkurs Świąteczny
Czytaj więcej: Konkurs Świąteczny Czytaj więcej: Konkurs Świąteczny Czytaj więcej: Konkurs Świąteczny
Czytaj więcej: Konkurs Świąteczny Czytaj więcej: Konkurs Świąteczny  

Kartki świąteczne

Miło nam poinformować, że tegoroczna sprzedaż kartek świątecznych, przygotowanych przez stowarzyszenie „Sursum Corda”, przyniosło zysk w wysokości 106 zł. Dochód ze sprzedaży jest inwestowany  w pomoc ludziom, którzy bardzo jej potrzebują, chorym i niepełnosprawnym z prowadzonego przez stowarzyszenie programu "Na Ratunek". Dziękujemy wolontariuszom za przeprowadzenie zbiórki oraz wszystkim, którzy zakupili kartkę i w ten sposób wsparli akcję.

opracowała: A. J.

KONKURS BOŻONARODZENIOWY

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs bożonarodzeniowy na dekoracje świąteczne i ozdoby choinkowe 

Kryteria oceny prac:

- zgodność z tematem
- samodzielność wykonania
- ciekawy pomysł
- staranność wykonania
- ogólne wrażenie

 

Czytaj więcej: KONKURS BOŻONARODZENIOWY

Mikołajki

6 grudzień to dzień wyjatkowy w kalendarzu każdego dziecka. W naszej szkole Wyjątkowy Gość postanowił odwiedzić nie tylko tych najmłodszych ( i chyba nie tylko tych grzecznych). Święty Mikołaj chodził od klasy do klasy i wraz ze swoimi pomocnikami przepytywał, częstował, chwalił i ganił. Odwiedził nie tylko uczniów ale też panie w sekretariacie oraz panie z obsługi szkoły. Każdy otrzymał coś słodkiego/

A.J.

Czytaj więcej: Mikołajki

Konkurs "Moja Mała Ojczyzna"

Samorząd Uczniowski ogłasza wyniki konkursów zorganizowanych z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zatytułowanych: „Moja Mała Ojczyzna”.

W konkursie fotograficznym:

 miejsce I:              Wiktoria Łach (klasa 3 gimnazjum)

miejsce II: ex equo Ewelina Jewulska

                                Natalia Czuba (klasa 3 gimnazjum)

W konkursie plastycznym:

Miejsce I:                   Zuzanna Wojtanowska (klasa 1)

Miejsce II: ex equo    Dominik Pawłowski (klasa 3)

                                   Artur Święch (klasa 3)

Miejsce III: ex equo  Alicja Przybylska (klasa 4)

                                   Zuzanna Dudek (klasa 4)

Wyróżnienie:             Lena Turek (klasa 1)

Laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, którzy włożyli w swoje piękne prace tak dużo wysiłku.

Opracowała: Anna Jurgała

Czytaj więcej: Konkurs Czytaj więcej: Konkurs Czytaj więcej: Konkurs
Czytaj więcej: Konkurs Czytaj więcej: Konkurs Czytaj więcej: Konkurs
Czytaj więcej: Konkurs Czytaj więcej: Konkurs Czytaj więcej: Konkurs
Czytaj więcej: Konkurs Czytaj więcej: Konkurs  

Pamięć o mogiłach poległych żołnierzy

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu we współpracy z Samorządem Uczniowskim, jak co roku zaangażowali się w zadbanie o mogiły żołnierzy różnych narodowości, poległych w trakcie I wojny światowej. Pod koniec października zorganizowali zbiórkę kwiatów, a następnie udali się na cmentarz, aby posprzątać i przystroić groby. 1 listopada poszli tam ponownie, aby zapalić przekazane przez gminę Czchów znicze. Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy, oddano należyty szacunek poległym żołnierzom. 

Opracowała: Anna Jurgała

Czytaj więcej: Pamięć o mogiłach poległych żołnierzy Czytaj więcej: Pamięć o mogiłach poległych żołnierzy Czytaj więcej: Pamięć o mogiłach poległych żołnierzy
Czytaj więcej: Pamięć o mogiłach poległych żołnierzy Czytaj więcej: Pamięć o mogiłach poległych żołnierzy Czytaj więcej: Pamięć o mogiłach poległych żołnierzy

Dzień Dobroci

Są dwie szkoły – jedni twierdzą, że ludzie to gatunek z natury zły, drudzy – przeciwnie, że rodzimy się z gruntu dobrzy i tylko niesprzyjające życiowe okoliczności budzą w nas z czasem demony. Nasi wolontariusze, wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego, postanowili przychylić się do tej drugiej opinii i 25 października zorganizowali Dzień Dobroci.  Dzień wcześniej upiekli pyszne ciasta i ciasteczka, aby nazajutrz poczęstować nimi uczniów całej naszej szkoły. Ale dobroć nie zakończyła się wraz ze zjedzeniem słodkości – młodsze dzieci miały przy okazji za zadanie ułożyć wiersze o dobroci oraz zastanowić się, co dobrego ostatnio dla kogoś zrobiły. Zostały także zachęcone, aby życzliwość do drugiego człowieka towarzyszyła im na co dzień.

Starsi uczniowie naszej szkoły także zostali poproszeni o przekazanie dalej dobra, które otrzymali w postaci słodkości. Wolontariusze zachęcali ich, aby zapisali na karteczkach, co dobrego i komu uczynili. Każdy uczeń, który odnalazł swoje imię i nazwisko na planszy, miał za zadanie zrobić dla kogoś coś dobrego, zapisać to na karteczce i umieścić na plakacie. W ten sposób powstało całe ‘drzewo’, które pokazało, ile dobroci pociągnął za sobą jeden, drobny gest. Dzięki temu w akcję naszych wolontariuszy zostali zaangażowani wszyscy uczniowie naszej szkoły.

A nasi wolontariusze znowu udowodnili, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Opracowała: Anna Jurgała

Czytaj więcej: Dzień Dobroci Czytaj więcej: Dzień Dobroci Czytaj więcej: Dzień Dobroci
Czytaj więcej: Dzień Dobroci Czytaj więcej: Dzień Dobroci Czytaj więcej: Dzień Dobroci
Czytaj więcej: Dzień Dobroci Czytaj więcej: Dzień Dobroci Czytaj więcej: Dzień Dobroci
Czytaj więcej: Dzień Dobroci Czytaj więcej: Dzień Dobroci Czytaj więcej: Dzień Dobroci

Mieć wyobraźnię miłosierdzia

W roku szkolnym 2018/2019 dwanaścioro naszych uczniów wyraziło chęć pracy w ramach wolontariatu szkolnego, który współpracuje z Samorządem Uczniowskim. Uczniowie ci, wraz z opiekunami, zostali zgłoszeni do XII edycji projektu Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II pt. „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, który jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym.

Celem  projektu jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi, przygotowanie ich do  społecznego działania na rzecz potrzebujących, tworzenie w szkołach podstaw wolontariatu oraz ukazanie sposobu realizacji w życiu codziennym przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II.

Patronat honorowy nad Projektem objęli: Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski, Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz – Administrator Diecezji Tarnowskiej, Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Józef Pilch– Wojewoda Małopolski oraz Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.

Trzymamy mocno kciuki, aby naszym wolontariuszom nie zabrakło siły, wytrwałości i ciekawych pomysłów na realizację zaplanowanych działań, aby dotarli z pomocą do jak największej liczby potrzebujących i aby „zarazili” swoim entuzjazmem i chęcią niesienia pomocy jak największą liczbę swoich koleżanek i kolegów.

Opracowała: Anna Jurgała

Nasze dane

 Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

32-860 Czchów

Domosławice 24

telefon: 14 663 54 20, 884 987 316

fax: 14 663 54 24

e-mail: zsdomoslawice@domoslawice.pl

bip1

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych