szlak niepodległej

Przygotowanie spektaklu słowno – muzycznego związanego z 11 XI prezentowanego szerszej niż szkoła publiczności

 

W związku z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Domosławicach aktywnie włączyli się w przygotowanie gminnych uroczystości tego święta.   Przygotowaliśmy 100 chorągiewek, które rozdaliśmy uczestnikom pochodu uformowanego po Mszy św.  w celu przemarszu na pobliski cmentarz wojenny. 

W porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie przygotowaliśmy też część artystyczną, którą zaprezentowaliśmy w sali kina Baszta. Spektakl przygotowany pod kierunkiem p. Aleksandry Kapusty rozpoczął się od wymownej inscenizacji rozbioru Polski przez państwa zaborcze. Następną część poświęciliśmy legionistom Ziemi Czchowskiej - chłopcy w mundurach czytali wzruszające listy, które legioniści słali z pola walki do rodzinnego domu w Czchowie. Później nadszedł czas radości z powodu odzyskanej niepodległości – przygotowaliśmy tu montaż patriotycznych wierszy i pieśni oraz taniec z flagą. Na zakończenie naszego spektaklu pani Man Li Szczepańska i jej uczennice zagrały mini koncert utworów wybitnych polskich kompozytorów – Fryderyka Chopina i Grażyny Bacewicz.

W uroczystościach wzięły udział: Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz szkół z terenu Gminy Czchów, gminne władze samorządowe, sołtysi, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyrektorzy i kierownicy gminnych instytucji oraz liczni mieszkańcy naszej gminy. Sala kina Baszta pękała w szwach, a po przedstawieniu zebraliśmy gromkie brawa i usłyszeliśmy pochwały od wielu osób z widowni. 

Szlak Trzech Świąt

Zadanie 1.

Biało-czerwona w każdym oknie – zaplanowanie i przeprowadzenie akcji

30 kwietnia 2018 r. przed Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Świętem Konstytucji 3 Maja zorganizowaliśmy akcję Biało-czerwona w każdym domu.

Wcześniej uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem pani Anny Wojnickiej przygotowali 100 biało-czerwonych chorągiewek.  30 kwietnia rozdawaliśmy je mieszkańcom Domosławic. Dodatkowo klasy trzecia i piąta udekorowały polskimi barwami otoczenie szkoły. Chorągiewki pojawiły się w każdym oknie i na ogrodzeniu. Bardzo sympatycznie na naszą akcję reagowali kierowcy przejeżdżający biegnącą obok szkoły ruchliwą drogą. Machali do nas i pozdrawiali sygnałami dźwiękowymi. Wszyscy cieszyliśmy się, mogąc w ten sposób uczcić nasze narodowe święta i poczuć więź z każdym, kto czuje się Polakiem.

mt_gallery

Nasze dane

 Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

32-860 Czchów

Domosławice 24

telefon: 14 663 54 20, 884 987 316

fax: 14 663 54 24

e-mail: zsdomoslawice@domoslawice.pl

bip1

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych