Wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie

Poprawiono: wtorek, 20, listopad 2018 Drukuj

Trzyosobowy zespół uczniów naszej szkoły w składzie: Rafał Kiełbasa, Jakub Ratusznik i Filip Wojtas zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez IPN "Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej". Konkurs miał na celu upamiętnienie zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczpospolitą osób, które zostały odznaczone Krzyżem lub Medalem Niepodległości. Patronat honorowy nad inicjatywą objął Prezydent RP Andrzej Duda. Partnerami projektu było Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Chłopcy z naszej szkoły nakręcili vlog filmowy na temat bohatera odznaczonego Krzyżem Niepodległości, upowszechnili też informacje o nim w środowisku lokalnym. 15 listopada 2018 r. wzięli udział w gali finałowej konkursu, która odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. Nagrody wręczali: prezes IPN Jarosław Szarek, przewodniczący ZHR hm. Grzegorz Nowik oraz zastępca dyrektora BEN IPN Waldemar Brenda. Gratulujemy sukcesu!

gallery1 gallery1