Szkolny budżet Obywatelski

W naszej szkole rusza innowacja pedagogiczna, zwana Szkolnym Budżetem Obywatelskim.

Co roku uczniowie przeznaczają fundusze na cele związane z zadaniami realizowanymi przez Samorząd Uczniowski. Do tej pory nie mieli jednak wpływu na ich wydawanie. Rada Samorządu Uczniowskiego postanowiła to zmienić i przeznaczyć kwotę 400 złotych ze składek uczniowskich na cel wybrany przez samych uczniów.

D o 20 grudnia uczniowie mogą składać swoje własne propozycje celów, na jakie chcieliby tę kwotę przeznaczyć. Można zaproponować zakup sprzętu, pomocy naukowych lub innych akcesoriów. Można również zaproponować organizację jakiegoś wydarzenia. Wszystko zależy od pomysłowości oraz oczywiście potrzeb uczniów.  Ważne, żeby kwota realizacji zadania nie przekroczyła 400 zł.

Komisja weryfikacyjna oceni, na ile propozycje są możliwe do zrealizowania.

W styczniu będzie okazja do promocji zadań: można przygotować plakaty, ulotki, lub zareklamować swoje zadania przez szkolne radio.

23 stycznia odbędzie się głosowanie  - to uczniowie zdecydują, które spośród złożonych propozycji podobają się im najbardziej. Tym samym wybiorą cel, na jaki zostaną przeznaczone środki.

opracowała: A. J.