Konkurs recytatorski

   27 listopada 2019r. uczniowie klasy siódmej: Karolina Przeklasa, Krzysztof Wójcik oraz Mateusz Kuboń reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim poezji Juliusza Słowackiego pod hasłem: ,,…Ta droga moja – żyć – cierpieć – i tworzyć…”

   Konkurs odbył się w Miejskiej Publicznej Bibliotece w Czchowie. Nasi uczniowie przygotowywali się do niego pod czujnym okiem pani Beaty Rabiasz – Górskiej. Zaprezentowali wysoki poziom. Z ogromnym wyczuciem i zaangażowaniem recytowali wiersze romantycznego poety. Po długich obradach jury wyłoniło laureatów:

    I miejsce zajął Mateusz Kuboń za recytację wiersza: ,,Hymn” ( ,,Bogarodzico, Dziewico!”), natomiast II miejsce zajęła Karolina Przeklasa ( za wiersz pt.: ,,Rozłączenie” ).

   Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Będą reprezentować naszą szkołę na kolejnym etapie w Powiatowym Konkursie Poezji Juliusza Słowackiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku.

   Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Cieszymy się, że wykazują duże zainteresowanie tak poważną, trudną twórczością i tak chętnie prezentują swoje umiejętności.

   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nasze dane

 Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

32-860 Czchów

Domosławice 24

telefon: 14 663 54 20, 884 987 316

fax: 14 663 54 24

e-mail: zsdomoslawice@domoslawice.pl

bip1