Konkurs recytatorski

27 listopada 2019r. uczniowie klasy siódmej: Karolina Przeklasa, Krzysztof Wójcik oraz Mateusz Kuboń reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim poezji Juliusza Słowackiego pod hasłem: ,,…Ta droga moja – żyć – cierpieć – i tworzyć…”

Konkurs odbył się w Miejskiej Publicznej Bibliotece w Czchowie. Nasi uczniowie przygotowywali się do niego pod czujnym okiem pani Beaty Rabiasz – Górskiej. Zaprezentowali wysoki poziom. Z ogromnym wyczuciem i zaangażowaniem recytowali wiersze romantycznego poety. Po długich obradach jury wyłoniło laureatów:

I miejsce zajął Mateusz Kuboń za recytację wiersza: ,,Hymn” ( ,,Bogarodzico, Dziewico!”), natomiast II miejsce zajęła Karolina Przeklasa ( za wiersz pt.: ,,Rozłączenie” ).

Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Będą reprezentować naszą szkołę na kolejnym etapie w Powiatowym Konkursie Poezji Juliusza Słowackiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Cieszymy się, że wykazują duże zainteresowanie tak poważną, trudną twórczością i tak chętnie prezentują swoje umiejętności.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!