Spotkanie z podróżnikiem, czyli inna lekcja

22 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym już spotkaniu z panem Samuelem Kempskim z grupy Trzask. Tym razem podróżnik przybliżył Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Państwa znajdujące się na Półwyspie Arabskim nie są identyczne,ale podobieństw trudno nie zauważyć. W obu bardzo widoczne jest przywiązanie do tradycji i religii. Uczniowie usłyszeli historię przywódców – Sułtana Qaboosa i Szejka Zayeda, którzy mieli ogromny wpływ na rozwój tych krajów. Poznali także informacje dotyczące piaszczystej pustyni Sharqiya, żyjących tam wielbłądów i zielonych żółwi.To tylko niektóre z ciekawostek zaprezentowanych przez naszego gościa. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać także piękne zdjęcia i pamiątki z podróży. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne wizyty podróżnika i ciekawe opowieści.