Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 20 lutego 2019r. odbyło się w naszej szkole kolejne już spotkanie z podróżnikiem-przedstawicielem grupy Trzask. Tym razem w podróż po... Tajlandii zabrał nas pan Maciej Kras.

Nasz Gość opowiedział niezwykłą historię swojej podróży do tego wspaniałego miejsca na Ziemi, znajdującego się na Półwyspie Indochińskim. Dowiedzieliśmy się, jakie państwa półwyspu warto zwiedzić, a do których, ze względów bezpieczeństwa lepiej się nie wybierać.

Tak więc poznaliśmy zwyczaje i tradycje mieszkańców Tajlandii. Wysłuchaliśmy ciekawych historii dotyczących plemion zamieszkujących te tereny, np. kobiet „Żyraf” próbujących wydłużyć swoje szyje specjalnymi obręczami, ważącymi nawet do 14kg. Podróżnik opowiedział nam również ciekawostki dotyczące zwierząt żyjących na tym obszarze, np. wszędobylskich małp, towarzyszących turystom i zabierających im części garderoby, czy słoni pełniących funkcję taksówek. Nasz Gość wspomniał również o tygrysach porozumiewających się ze sobą za pomocą „prychania”.  Dowiedzieliśmy się też, że z odchodów słoni można wyprodukować papier, a owoc duriana wydziela tak ostrą, nieprzyjemną i trudną do usunięcia woń, że nie można go wnosić do tajskich hoteli, galerii, biur i na pokład samolotu.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści podróżnika, który bez problemu nawiązał z nimi kontakt i poprowadził w tę egzotyczną, barwną oraz niezapomnianą  podróż. Z niecierpliwością czekają na kolejne interesujące relacje z nowych, ciekawych miejsc.

W. Pajor

gallery1