Mieć wyobraźnię miłosierdzia

W roku szkolnym 2018/2019 dwanaścioro naszych uczniów wyraziło chęć pracy w ramach wolontariatu szkolnego, który współpracuje z Samorządem Uczniowskim. Uczniowie ci, wraz z opiekunami, zostali zgłoszeni do XII edycji projektu Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II pt. „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, który jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym.

Celem  projektu jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi, przygotowanie ich do  społecznego działania na rzecz potrzebujących, tworzenie w szkołach podstaw wolontariatu oraz ukazanie sposobu realizacji w życiu codziennym przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II.

Patronat honorowy nad Projektem objęli: Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski, Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz – Administrator Diecezji Tarnowskiej, Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Józef Pilch– Wojewoda Małopolski oraz Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.

Trzymamy mocno kciuki, aby naszym wolontariuszom nie zabrakło siły, wytrwałości i ciekawych pomysłów na realizację zaplanowanych działań, aby dotarli z pomocą do jak największej liczby potrzebujących i aby „zarazili” swoim entuzjazmem i chęcią niesienia pomocy jak największą liczbę swoich koleżanek i kolegów.

Opracowała: Anna Jurgała