Wycieczka zawodoznawcza

02.II.2018 uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do zakładów pracy, znajdujących się na terenie gminy Czchów.

Uczniowie zainteresowani pracą farmaceuty poznali tajniki tego zawodu w aptece „POD JUSTEM” mieszczącej w Jurkowie. Pani magister farmacji -kierownik apteki opowiedział o swojej pracy, bardzo odpowiedzialnej zresztą, oprowadziła nas po pomieszczenia, pokazała pomieszczenie w którym przygotowuje się specyfiki, np. maści wg określonej receptury, a także uzmysłowiła uczestnikom wycieczki fakt, iż trzeba posiadać bardzo wiele szczególnych predyspozycji, kierunkowe wykształcenie oraz szeroką wiedzę na temat medykamentów, aby móc zajmować się farmacją i wziąć pełną odpowiedzialność za wypełnianie swych obowiązków zawodowych. Uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób funkcjonują apteki na rynku, zapoznały się ze specyfiką recept, ścisłym przestrzeganiem zasad i proporcji przy wydawaniu leków oraz skrupulatnym sprawdzaniem każdej z nich pod względem wydanych medykamentów.

Na zakończenie warsztatów, gimnazjaliści wzięli udział w zajęciach praktycznych, wykonali własnoręcznie maść/krem do rąk.

Serdecznie dziękujemy Aptece POD JUSTEM w Jurkowie,

za miłe i serdeczne przyjęcie.

apteka apteka apteka
apteka apteka