Targi Edukacyjne

W dniu 7 lutego 2018r. uczniowie klasy III gimnazjum Uczestniczyli w Powiatowych Targach  Edukacyjnych zorganizowanych przez Powiatowego Centrum Edukacyjne w Brzesku.

Uczniowie  mogli zapoznać się z ofertami promocyjnymi szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/19, porozmawiać z uczniami, a także nauczycielami. Gimnazjaliści mogli zobaczyć m.in. jak działa ploter wykorzystywany w pracowni organizacji reklamy, zobaczyć konstruowanie i programowanie robotów na przykładzie klocków lego, spróbować kawy
i słodkich przekąsek przygotowanych przez uczniów szkół gastronomicznych.

Stoiska wystawowe miały szkoły ponadgimnazjalne, placówki oświatowe oraz instytucje współpracujące z oświatą w powiecie brzeskim.  Wszystkie informacje można było uzyskać bezpośrednio na stoiskach wystawowych szkół.

Ponadto, uczniowi wzięli udział w dniu otwartym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, mieli okazję zobaczyć jakimi pracowniami dysponuje szkoła i wziąć udział w zajęciach prezentujących dane kierunki kształcenia.

Celem targów była pełna informacja o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim w roku szkolnym 2018/2019.

Doradca zawodowy:

M. Haberka