Gość specjalny

RADCA PRAWNY
W ramach warsztatów z doradztwa zawodowego, odbyło się spotkanie z radcą prawnym p. Anną Smółką. Pani mecenas zaznajomiła uczniów z zagadnieniami związanymi z prawem karnym i cywilnym. Omówiła również niektóre aspekty prawa pracy. Uczniowie w sposób przystępny i ciekawy zostali poinformowani o konsekwencjach prawnych różnych czynów, w tym w szczególności uwaga prelegenta skupiła się na wykorzystywaniu i umieszczaniu wizerunku innych osób na portalach społecznościowych.
Gimnazjaliści dowiedzieli się, że nie wymaga zgody wykorzystanie wizerunku osoby, jedynie wtedy, jeżeli wizerunek taki stanowi szczegół całości, takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza. Dodatkowo pani radca poinformowała miłośników facebooka, youtouba o konsekwencjach prawnych wykorzystywania podkładów muzycznych i ściągania nielegalnie filmów. Pani Mecenas uzmysłowiła uczniom, że odpowiedzialność za popełnione czyny zaczyna się już od 13 roku życia, przy czym już od 17 roku jest to pełna odpowiedzialność i wpis w momencie popełnienia przestępstwa, w ogólnopolski rejestr osób skazanych, z pełnymi tego konsekwencjami.
Serdecznie dziękujemy
Pani Mecenas Annie Smółce,
za ciekawy wykład nt. swojego zawodu.

spinka spinka