Doradztwo

Udział w XXI Małopolskim Forum Organizacji Pozarządowych

 
  12 grudnia 2018r odbyło się XXI Forum Organizacji Pozarządowych w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Samorząd Województwa Małopolskiego docenił przedstawicieli organizacji pozarządowych nagrodami "Kryształy Soli" "Dziś nagradzamy wyjątkowych ludzi, którzy tworzą instytucje potrzebne całemu społeczeństwu " mówiła Anna Pieczarka, przedstawicielka Samorządu województwa małopolskiego, która podczas gali przekazywała wszystkim laureatom pamiątkowe dyplom i statuetki.
  Laureaci zostali nagrodzeni w pięciu kategoriach: 1. Polityka społeczna, zdrowie, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych; 2. Kultura, dziedzictwo narodowe, tożsamość regionalna; 3.Edukacja, nauka, społeczeństwo obywatelskie; 4.Sport, turystyka, środowisko, ekologia, 5.Gospodarka i zrównoważony rozwój.

Doradztwo zawodowe dla kończących niebawem naszą szkolę

Wycieczka zawodoznawcza do Pana Krzysztofa Burka prowadzącącego firmę "MEBLOBOX" w Domosławicach.
 
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej...   

FESTIWAL ZAWODÓW

W ramach Projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II, 23.03.2018 uczniowie klasy IIIG, wraz z Doradcą zawodowym p. Marzeną Haberką wzięli udział w Targach edukacyjnych- FESTIWAL ZAWODÓW zorganizowanym w hali EXPO w Krakowie.
Gimnazjaliści zwiedzając stoiska prezentowanych szkół, mogli porozmawiać z wystawcami , przedsiębiorcami współpracującymi ze szkołami, oraz prezentacjami umiejętności uczniów na scenie. Ponadto zainteresowane osoby mogły porozmawiać z doradcami zawodowymi i zbadać swoje predyspozycje oraz kompetencje zawodowe.
Podczas prezentacji szkół‚ uczniowie mieli okazję poznać praktyczne aspekty wiedzy, sprawdzić jakie zawody mogą wykonywać wybierając konkretną placówkę oświatową, wymienić się doświadczeniem, a także zdobyć odpowiedzi na pytania dotyczące edukacji, kariery, wyboru szkoły, uczelni, a także dowiedzieć się, jakie są zawody niszowe.
M. Haberka

Czytaj więcej...

Uwaga!

W ramach projektu z doradztwa zawodowego MKZ II w piątek (23.03.2018r.) organizowany jest wyjazd do Krakowa na Festiwal Zawodów. Prosimy uczniów o zebranie się na parkingu dolnym przy kościele o godzinie 8:15. Powrót przewidywany jest około godziny 15:00.

Targi Edukacyjne

W dniu 7 lutego 2018r. uczniowie klasy III gimnazjum Uczestniczyli w Powiatowych Targach  Edukacyjnych zorganizowanych przez Powiatowego Centrum Edukacyjne w Brzesku.

Uczniowie  mogli zapoznać się z ofertami promocyjnymi szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/19, porozmawiać z uczniami, a także nauczycielami. Gimnazjaliści mogli zobaczyć m.in. jak działa ploter wykorzystywany w pracowni organizacji reklamy, zobaczyć konstruowanie i programowanie robotów na przykładzie klocków lego, spróbować kawy
i słodkich przekąsek przygotowanych przez uczniów szkół gastronomicznych.

Stoiska wystawowe miały szkoły ponadgimnazjalne, placówki oświatowe oraz instytucje współpracujące z oświatą w powiecie brzeskim.  Wszystkie informacje można było uzyskać bezpośrednio na stoiskach wystawowych szkół.

Ponadto, uczniowi wzięli udział w dniu otwartym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, mieli okazję zobaczyć jakimi pracowniami dysponuje szkoła i wziąć udział w zajęciach prezentujących dane kierunki kształcenia.

Celem targów była pełna informacja o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim w roku szkolnym 2018/2019.

Doradca zawodowy:

M. Haberka

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza

02.II.2018 uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do zakładów pracy, znajdujących się na terenie gminy Czchów.

Uczniowie zainteresowani pracą farmaceuty poznali tajniki tego zawodu w aptece „POD JUSTEM” mieszczącej w Jurkowie. Pani magister farmacji -kierownik apteki opowiedział o swojej pracy, bardzo odpowiedzialnej zresztą, oprowadziła nas po pomieszczenia, pokazała pomieszczenie w którym przygotowuje się specyfiki, np. maści wg określonej receptury, a także uzmysłowiła uczestnikom wycieczki fakt, iż trzeba posiadać bardzo wiele szczególnych predyspozycji, kierunkowe wykształcenie oraz szeroką wiedzę na temat medykamentów, aby móc zajmować się farmacją i wziąć pełną odpowiedzialność za wypełnianie swych obowiązków zawodowych. Uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób funkcjonują apteki na rynku, zapoznały się ze specyfiką recept, ścisłym przestrzeganiem zasad i proporcji przy wydawaniu leków oraz skrupulatnym sprawdzaniem każdej z nich pod względem wydanych medykamentów.

Na zakończenie warsztatów, gimnazjaliści wzięli udział w zajęciach praktycznych, wykonali własnoręcznie maść/krem do rąk.

Serdecznie dziękujemy Aptece POD JUSTEM w Jurkowie,

za miłe i serdeczne przyjęcie.

Czytaj więcej...

Kim będę w przyszłości...

Kolejnym punktem naszej wycieczki zawodoznawczej był Salon Kosmetyczno -Fryzjerski  ULUBIEŃCY w Czchowie. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci i zainteresowaniem wysłuchali informacji o zawodzie fryzjera i kosmetyczki. Panie pracujące tam, a zarazem właścicielki zakładu przekazały wiele cennych informacji o swoich zawodach, a także opowiedziały i pokazały na czym polega ich praca. Uczniowie mogli dowiedzieć się o dalszej ścieżce zawodowej , a także zastanowić się nad tym czy mają odpowiednie predyspozycje do wykonywanie w/w zawodów.

Serdecznie dziękujemy p. Marii i p. Joli z Salonu ULUBIEŃCY  z Czchowa,

 za ciekawie przeprowadzone warsztaty.

Czytaj więcej...

Nasze dane

 Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

32-860 Czchów

Domosławice 24

telefon: 14 663 54 20, 884 987 316

fax: 14 663 54 24

e-mail: zsdomoslawice@domoslawice.pl

bip1