Szlak Trzech Świąt

Zadanie 1.

Biało-czerwona w każdym oknie – zaplanowanie i przeprowadzenie akcji

30 kwietnia 2018 r. przed Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Świętem Konstytucji 3 Maja zorganizowaliśmy akcję Biało-czerwona w każdym domu.

Wcześniej uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem pani Anny Wojnickiej przygotowali 100 biało-czerwonych chorągiewek.  30 kwietnia rozdawaliśmy je mieszkańcom Domosławic. Dodatkowo klasy trzecia i piąta udekorowały polskimi barwami otoczenie szkoły. Chorągiewki pojawiły się w każdym oknie i na ogrodzeniu. Bardzo sympatycznie na naszą akcję reagowali kierowcy przejeżdżający biegnącą obok szkoły ruchliwą drogą. Machali do nas i pozdrawiali sygnałami dźwiękowymi. Wszyscy cieszyliśmy się, mogąc w ten sposób uczcić nasze narodowe święta i poczuć więź z każdym, kto czuje się Polakiem.

gallery1 gallery1