Natalia Średniawa

        Klasa pani Natalii liczyła 30 osób. Cały zespół był bardzo mocno zaangażowany w działania na rzecz klasy i szkoły. Uczniowie zawsze chętnie uczestniczyli w szkolnych konkursach, jasełkach szkolnych. Najczęściej odgrywała rolę Maryi, Józefa grał Krzysztof Kostrzewa, Jakub Łach i Marcin Kolak wcielali się w rolę diabłów. Koleżanki Ania, Ewelina i Dominika to trzej królowie. Przedświąteczny czas pozwalał na stworzenie odpowiedniego klimatu w szkole. Wszyscy czekali na jasełka, uczniowie ćwiczyli role, przygotowywali kostiumy. Nauczyciele z wyrozumiałością pozwalali na próby spektaklu i większe zaangażowanie uczniów w działalność artystyczną niż naukę szkolną. Uczniowie przedstawiali jasełka nie tylko dla społeczności szkolnej, ale przede wszystkim dla seniorów, którzy uczestniczyli w „Wigilii Seniorów”, cyklicznej imprezie naszej szkoły. Świetlica szkolna z dużym wyprzedzeniem przygotowywała drobne upominki dla gości.
        Z dużym sentymentem wspomina przygodę z muzyką, a zwłaszcza udział w chórze szkolnym. Śpiewa do dzisiaj, angażuje się w działalność młodzieżowego zespołu muzycznego. W okresie szkolnym panią Natalię zawsze można było spotkać na korytarzu szkolnym zaczytaną w książce. Najczęściej sięgała po literaturę przygodową np. „Przygody Tomka Wilmowskiego”, literaturę fantasy: „Władca pierścieni”. W gimnazjum została laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego, uczestniczyła także w Małopolskim Konkursie z Biologicznym. Obecnie chętnie sięga po literaturę historyczną, romanse, thrillery, kryminały. Nie lubi natomiast horrorów.
Od momentu gdy szkoła przyjęła imię ks. prof. Józefa Tischnera pięknie rozwinęła się współpraca z innymi szkołami z Rodziny Szkół Tischnerowskich i nasz udział w corocznych rajdach tischnerowskich. Uczniowie uczestniczyli w wyjazdach do Wadowic, na Turbacz. Mieli okazję poznawać członków swojej wspólnoty, nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie. W szkole organizowane były także Pikniki Rodzinne. Uczniowie z opiekunami przygotowywali loterię fantową, konkursy, przedstawienia. Była to okazja do spotkań całych rodzin, nie tylko z naszego terenu ale i innych okolic. Szkoła dała jej dobre podstawy do dalszej edukacji. Bez kompleksów i trudności rozpoczęła naukę w III LO w Tarnowie.
         Zainteresowania związane z medycyną pojawiły się już w wieku pięciu lat. Rodzice pani Natalii myśleli, że jej to „przejdzie”. Nie przeszło i w chwili obecnej jest studentką piątego roku medycyny. Myśli poważnie o przyszłej pracy i kierunku specjalizacji. Rodzice zawsze wspierali ją w realizacji wyznaczonych celów, zawsze uświadamiali jakie może napotkać trudności, ale równocześnie motywowali i dodawali otuchy.
        Zwracając się do uczniów naszej szkoły chciałaby im powiedzieć, że nie wszystko w życiu układa się po naszej myśli i w łatwy sposób. Każdy powinien mieć w sobie odrobinę pokory. Warto jednak wyznaczać sobie cel do realizacji, być konsekwentnym i wymagającym wobec siebie.

Nasze dane

 Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

32-860 Czchów

Domosławice 24

telefon: 14 663 54 20, 884 987 316

fax: 14 663 54 24

e-mail: zsdomoslawice@domoslawice.pl

bip1