Aktualności biblioteka

Wizyta w Bibliotece

W piątkowy poranek szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie z klasy I SP w poszukiwaniu postaci z bajek. Pukali, szukali, zaglądali do każdego kącika i znaleźli – naszych milusińskich. W bibliotece ukryli się:  Kubuś Puchatek, Kłapouchy, Śpiąca Królewna, Gargamel i Czarownica.  Uczniowie świetnie poradzili sobie z zagadkami. Należy podkreślić, że pierwszaki już wypożyczają książki, bo wielu z nich zna literki i czyta książeczki. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy. A.K

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Nowości

Ostatnio nasze zbiory biblioteczne powiększyły się o dodatkowe książki zachęcamy więc do wypożyczenia nowości oraz do regularnego czytania książek.

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...
Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Dnia  26 Kwietnia 2018r odbyło się Uroczyste pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej Uczniów Klasy I Szkoły Podstawowej.

Pasowanie na Czytelnika to przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej, po wcześniejszym sprawdzeniu  umiejętności. Uczniowie klasy I obejrzeli krótkie przedstawienie pt. „ Urodziny Kopciuszka” przygotowane przez uczennice klasy II G. Następnie wszyscy zostali zaproszeni

Czytaj więcej...

Wschodzący talent...

Na specjalna uwagę zasługuje Mini książka Arka Talarka z klasy III SP. Należy zauważyć, że to jest już kolejna praca naszego młodego pisarza. Brawo Arku prosimy o więcej!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lego ninjago: Powrót zła

RECENZJE NASZYCH UCZNIÓW

W ramach programu uczniowie wypożyczający nowe książki  napisali krótkie recenzje aby zachęcić innych do czytania.  Warto przeczytać zarówno recenzje jak i polecane pozycje książkowe, gdyż Ktoś mądry powiedział, że kto czyta ten żyje podwójnie.  Kto czyta ten jest bogatszy. Kto czyta ten nigdy nie jest smutny. A więc zapraszamy!!!!!!!!!!

 

Czytaj więcej...

„NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2016- 2020”

Rada  Ministrów w dniu 6 października 2015 r. podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „ NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA”, który będzie realizowany w latach 2016- 2020r.

Program ten został stworzony przede wszystkim aby  wspierać organy prowadzące w zakupie nowości wydawniczych i książek do bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w naszym kraju.

Czytaj więcej...

Nasze dane

 Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

32-860 Czchów

Domosławice 24

telefon: 14 663 54 20, 884 987 316

fax: 14 663 54 24

e-mail: zsdomoslawice@domoslawice.pl

bip1