RECENZJE NASZYCH UCZNIÓW

W ramach programu uczniowie wypożyczający nowe książki  napisali krótkie recenzje aby zachęcić innych do czytania.  Warto przeczytać zarówno recenzje jak i polecane pozycje książkowe, gdyż Ktoś mądry powiedział, że kto czyta ten żyje podwójnie.  Kto czyta ten jest bogatszy. Kto czyta ten nigdy nie jest smutny. A więc zapraszamy!!!!!!!!!!

 

Książka z serii „  Holly WEbb”- Zaopiekuj się mną”- pt. „ Mgiełka- porzucona kotka”.

Ilustracje do książki wykonała Sophy Willams.

Na język polski przełożył Jacek Drewnownski.

         Niedawno przeczytałam bardzo interesująca książkę.  Jest napiusana prostym językiem, można bez problemu zrozumieć o co chodziło autorowi. Książkę bardzo dobrze się czyta. Pojawiają się w niej szkicowane ilustracje, które doskonale  działają na wyobraźnie czytelnika.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak autorka potrafi w zwyczajny, prosty,  a przede wszystkim zrozumiały dla dzieci sposób przekazać jak powinno obchodzić się ze zwierzętami.  Książka ma piękną okładkę przedstawiającą czarną, małą Mgiełkę z bardzo smutnymi oczkami. Historia Mgiełki pokazuje młodemu czytelnikowi jak wiekla potrafi być miłość dziewczynki i kociaka.  Amelka bardzo pragnęła mieć kotka, a gdy ten niespodziewanie pojawił się w jej ogrodzie z utęsknieniem wyczejkiwała kolejnych wizyt. Opiekowała się nim odpowiednio mimo że jej rodzice uważali, że jest na to zbyt mała na swojego pupila przeznaczyła całe swoje oszczędności gdyż jego towarzystwo znaczyło dla dziewczynki bardzo wiele. Wygląda na to, rodzice Amelki nie zauważyli kiedy ich mała córeczka stała się odpowiedzialna i na tyle duża aby samodzielnie opiekować się zwierzakiem.

Polecam tę książkę wszystkim czytelnikom lubiącym opowiadania o zwierzakach. Książka jest ciekawa i niezbyt długa za to pouczająca, wartościowa i bardzo emocjonująca.

Alicja Przybylska

kl. III SP

,,Buntowniczka z pustyni"- Alwyn Hamilton

,IMG 20180312 WA0004,Buntowniczka z pustyni" jest fantastyczną, owianą tajemnicą i magią dla młodzieży. Akcja toczy się bardzo błyskawicznie przez co nie ma czasu na nudę. Jedna potyczka prowadzi do drugiej a sporów pomiędzy bohaterami nie ma końca. Ta książka zapewnia Czytelnikowi niezapomniane wrażenia inie pozwala oderwać się od czytania.

Książka opowiada historię odważnej i zbuntowanej dziewczyny, która niczego się nie boi. Według mnie Amani nie jest typową bohaterką książek, przełamuje stereotyp młodej dziewczyny, która nie potrafi zadbać o swój los. Od pierwszej strony uparcie walczy o swoje.

Według mnie postać wykreowana przez Alwyn Hamilton powinna stać się wzorem do naśladowania dla wielu nastolatków.

                                   

Ewelina Jewulska klasa II gimnazjum

 

 

 

 

 

 

„ Nela i Tajemnice świata” – Nela Reporterka

 

IMG 20180312 WA0003Cześć . Mam na imię Kamila i chciałam Wam powiedzieć o pewnej książce, którą ostatnio przeczytałam, pewnie ją oglądaliście, ale jak się czyta jest o wiele ciekawsza. „ Nela i tajemnice świata”- to książka, z której wiele się nauczyłam, myślę, że i  Ty też możesz się nauczyć.  A teraz w skrócie opowiem  Wam o czym jest ta książka.  Książka ta opowiada o zwierzętach, o ludziach, którzy żyją w Dolinie OMO, o wizycie w indiańskiej wiosce, i jeszcze o wielu ciekawych miejscach. Czytając tę książkę będziesz się tak czuł, jak byś tam był. Najbardziej mi się podobała wizyta w indiańskiej wiosce. Dowidziałam się z czego robi się indiańskie kakao. Kakao ma inny smak niż u nas, początkowo jest bardzo gorzkie, ale potem po dodaniu różnych przypraw  daje smak słodki  i podobny do naszego jak go pijemy.  Przypomniałam sobie jeszcze bardzo ważną ciekawostkę, otóż : owoce „TYKWY” jeśli się je wydrąży i wysuszy, to robią się tak twarde, że mogą służyć jako naczynie.  Książka jest naprawdę ciekawa, ale myślę, że nie będę już więcej zdradzać szczegółów, bo byłaby nie ciekawa. Jeśli udało mi się Was zainteresować to bardzo się cieszę, gdyż książki tak naprawdę wtedy są szczęśliwe gdy je wypożyczamy i czytamy.

Osobiście powiem Wam w sekrecie, że nie mogę się doczekać następnej serii.

 

 

 

 

 „ Opuszczona kotka Śnieżka”- Tina Nolan.

IMG 20180312 WA0006

 

Pragnę podzielić się z wszystkimi ciekawą wiadomością, że ostatnio wypożyczyłam bardzo  interesującą książkę z naszej biblioteki szkolnej.  Ta książka została zakupiona z NPRC  i na szczęście jest ich więcej.  „Śnieżka” jest to bardzo ciekawa książka i opowiada o zwierzętach. Opiada o opuszczonej kotce. Kotkę opuścili Państwo Helcowie. Później kotkę Śnieżkę znaleziono i trafiła do schroniska „ Cichy Kąt”. Kotka później znalazła prawdziwy swój dom i dobrych ludzi.

Wypożyczajcie i czytajcie tą książkę, polecam bo jest bardzo, bardzo ciekawa.   

 

Paulina Mida- uczennica klasy IV SP

 

 

 

 

 

,, Ponad wszystko"- Nicola Yoon

IMG 20180312 WA0007Madeline od dziecka choruje na bardzo rzadką chorobę SCID, w skrócie jest to alergia na świat. Siedemnaście lat spędziła w zamknięciu w domu. Kiedy do sąsiedniego budynku wprowadza się nowa rodzina, od razu zwraca uwagę na Olly'ego.

Mimo, że dziewczyna żyje w zamknięciu, szybko nawiązuje kontakt z chłopakiem. Po upływie czasu kontakt przez internet przestaje jej wystarczać i zaczyna pragnąć czegoś więcej. Po pewnym czasie dochodzi do spotkania, które sprawia , że zaczyna dostrzegać, że jej dotychczasowe życie nie jest tym czego pragnie.

Jest to książka, którą czyta się zadziwiająco lekko i szybko (jest to lektura na kilka godzin, ale za to cudownych). Należy też zwrócić uwagę na rysunki, które są bardzo częstym gościem. Są komiczne i proste, jednak wyrażają więcej niż słowa.

,,Ponad wszystko" to świetna lektura dla młodego człowieka. Czytelnicy mają okazję wraz z bohaterami doświadczyć wielu emocji. Nic nie jest także jakie mogłoby się wydawać, a tym bardziej zakończenie, które nawet wróżbitę byłoby w stanie wprowadzić w osłupienie.

Ewelina Jewulska klasa II gimnazjum

 

 

 

 

 

 

,,Przygody Neli Małej Reporterki"

IMG 20180328 WA0003Hej witam Was wszystkich !

Moje naj- naj -najlepsze książki to Przygody Neli Małej Reporterki.

Z książki, którą ostatnio przeczytałam dowiedziałam się bardzo dużo ciekawych informacji  o świecie, o zwierzętach, o gadach, o wszystkim co żyje w przyrodzie.  Te książki Neli są CUDOWNE!!!

Odwiedzajcie bibliotekę szkolną i  Czytajcie polecam 

Karolinka  Średniawa Klasa I SP

 

 

 

 

 

 

 

,,SCOOBY-DOO!!! - Klątwa Mściwej Mumii"

IMG 20180328 WA0002Cześć Wszystkim !!!

Ostatnio wypożyczyłam w bibliotece szkolnej bardzo ciekawą książkę pt „ SCOOBY-DOO!!!- Klątwa Mściwej MUmii”. Książka bardzo mi się podobała. A najlepsze było to, że Mumia wyszła z grobowca a wszyscy tak się bali, że aż machali rękami ze strachu. Książka jest Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Iwetka S. Klasa I SP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,,Róza Kucyk, który tęskni za domem" - Tina Nolan

Witam Wszystkich zaczytanych!!!!!!!!!

Wypożyczyłam ostatnio bardzo ciekawą książkę z naszej biblioteki szkolnej pt. „ Róża Kucyk, który tęskni za domem”.

Autorem książki jest Tina Nolan.

Książka jest ciekawa ponieważ mówi o zwierzętach, a konkretnie o koniach i kucykach. Opowiada o kucyku, który trafił do Państwa Polińskich ale niestety był tam bardzo nieszczęśliwy z powodu choroby kręgosłupa. Na szczęście później trafił w dobre ręce u nowych właścicieli, którzy pomogli Róży.  Zachęcam czytajcie książki.

Paulina Mida Klasa IV SP

 

 

 

,,Dlaczego oczy kota świecą w nocy"

Ostatnio przeczytałem książkę pt.

„Dlaczego oczy kota świecą w nocy” której autorem jest Dorota Sumińska. Ta książka opowiada   jak żyją koty ale nie tylko  o  kotach ale też o  innych zwierzętach .

A jak dzieci mają pytania o zwierzętach to ta książka jest  najlepsza. Te odpowiedzi są zapisane w wierszach.

Miłej lektury .

Kacper H.

 

 

„Śladami Neli przez dżunglę ,morza i oceany ”

Ostatnio przeczytałem książkę pt. „Śladami Neli przez dżunglę ,morza i oceany ” której autorem jest sama Nela.

  Ta książka opowiada o przygodach dziewczynki o  imieniu  Nela która podróżuje po całym świecie.                 

  Moim ulubionym rozdziałem był  rozdział 10 . W którym Nela przebrała się za ninje. Więcej nie będę mówił, bo opiszę całą książkę.

Miłej lektury. 

Kacper H.

 

 

Dorota Sumińska- „ Dlaczego oczy kota świecą  w nocy?”

Cześć Wszystkim „ Molom książkowym”. Dzisiaj recenzuję dla Was świetną książkę, która zawiera dużo ciekawych pytań i jeszcze fajniejsze  i ciekawsze odpowiedzi.

Dlaczego jamnik jest taki długi?

Które ze zwierząt jest największym śpiochem?

Dlaczego zebry mają futro w paski?

I moje ulubione Dlaczego oczy kota świecą w nocy?

Autorka w bardzo ciekawy  i przystępny sposób  opowiada o zwierzakach  i ich przystosowaniu do życia na lądzie bądź w wodzie. Dzięki tej książce możemy się dowiedzieć wiele ciekawych i interesujących wiadomości o życiu zwierząt: np. dlaczego chomik wypycha jedzeniem policzki lub dlaczego kogut ma grzebień?.

Książka Dlaczego oczy kota świecą w nocy?  Dzięki fajnym,  kolorowym  obrazkom i dużym literom pozwala dzieciom na samodzielne czytanie. Uważam, że to ciekawy pomysł takie DUŻe LITERY bo dzieci są lubią czytać takie książki i w dodatku jeszcze historie o zwierzętach.  Chcę jeszcze dodać, że te pytania zadają nie tylko dzieci ale również dorośli, czyżby już zapomnieli  czego uczyli się w szkole?

Dlatego polecam tę książkę zarówno dużemu jak i małemu czytelnikowi.   Świetna książka do poduchy i na weekend?  Do zobaczenia w bibliotece

Pozdrawiam Alicja Przybylska - Uczennica kl. III SP

 

 

Rafał Witek „ Maja na tropie jaja”

Ostatnio przeczytałam bardzo ciekawą książkę i chcę się z Wami podzielić moimi wrażeniami.

W książce opisana jest przygoda papugi i Mai w poszukiwaniu uciekającego jaja. Papuga, która uciekła z ZOO trafiła do mai.  Potem przypomniała sobie, że zgubiła swoje jajo. Maja z ochota pomogła papudze szukać zagubionego jaja. A to było tak: najpierw wyruszyły do miasta i zobaczyły jajo w autobusie, ale niestety nieudało się im dogonić, potem jajo wskoczyło na statek  później ……….. nie mogę więcej pisać sami doczytacie zakończenie a warto!!!! Polecam tę książkę dla młodszych czytelników. 

Madzia Suchan klasa III  SP

 

 

Jakub Wilhelm Grimm  „ BAŚNIE”

Lubię baśnie Grimma, znane są przecież na całym świecie. Wypożyczyłam tę książkę bo chciałam jeszcze raz przeczytać moje ulubione i znane mi baśnie z dzieciństwa a tu niespodzianka. Gdy otworzyłam zaskoczyły mnie tytuły. Z 9 baśni znałam tylko 5. Przeczytałam wszystkie a te co znałam i te, których nie znałam i okazały się jeszcze ciekawsze. Zachęcam wszystkich dużych i małych do czytania tej książki.

Madzia Suchan klasa III SP

 

 

Sue Bentley  „ Magiczny królik”

Książka „ Magiczny królik” bardzo mnie zaciekawiła. Lubię czytać książki o zwierzętach a rysunek słodkiego króliczka  przykuł moją. Książka opisuje przygody Julki, której najlepsza koleżanka nie mogła jechać z nią na kemping  Inna koleżanka z klasy Ela była z nią w parze. Julka obawiała się, że to nie będzie fajna przygoda. I tak było do czasu, aż spotkała króliczka Strzałę, który pokazał jej magiczny klucz, którego był strażnikiem. Dziewczynka wzięła go do namiotu, za co dostała punkty, mieli różne przygody ale zawsze z nich wychodzili obronną ręką. Julka zyskała nowych przyjaciół a wakacje okazały się bardzo ciekawe i niezapomniane.

 

 

Nasze dane

 Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

32-860 Czchów

Domosławice 24

telefon: 14 663 54 20, 884 987 316

fax: 14 663 54 24

e-mail: zsdomoslawice@domoslawice.pl

bip1

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych